16.10.2017
Wyniki Konkursu na Najlepszego Kierowcę Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej 2017r.

Lista laureatów Konkursu na Najlepszego Kierowcę Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej 2017r.
I miejsce zajął Janusz Przychocki
II miejsce zajął Bogusław Golonka
III miejsce zajął Zbigniew Gabryś

Lista wyróżnionych kierowców:

– Kazimierz Ciągło
– Ewa Kos
– Roman Jacak
– Adam Mróz
– Leszek Gadzina
– Karolina Centranowska
– Bogusław Oleksy 

Prezydent Ryszard Nowak wręczał nagrody w towarzystwie Andrzeja Górskiego, prezesa Zarządu MPK sp. z o.o. i Wiesława Kądziołki, zastępcy dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Na uroczystości obecni byli także między innymi Urszulą Cisoń-Apanasewicz, wicedyrektor Instytutu Zdrowia PWSZ w Nowym Sączu, radny Tadeusz Gajdosz, Pani Beata Chojnowska dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, przedstawiciele MPK i oczywiście laureaci konkursu.

Zwycięzca, Janusz Przychocki, poza tytułem „najlepszego kierowcy” otrzymał dyplom, statuetkę i 1700 zł oraz nagrodę rzeczową.

Drugie miejsce zajął Bogusław Golonka.

Trzecie miejsce zajął Pan Zbigniew Gabryś.

Przyznano także siedem wyróżnień, a wśród nich dwóm Paniom (lista laureatów pod tekstem). Ogółem oddanych zostało kilka tysięcy głosów, z czego około pół tysiąca zebrał zwycięzca. Każdy z kierowców MPK ma swój numer służbowy, dzięki czemu pasażerowie mogli oddać głos na wybraną osobę.

O co chodziło w konkursie

Konkurs odbywał się od 15 sierpnia do 30 września 2017 roku. Jego głównym

celem było kształtowanie pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście. Ma to skutkować podwyższeniem społecznego zaufania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz jej pracowników, zwłaszcza tych, z którymi na co dzień spotkają się pasażerowie – kierowców.

Pasażerowie oceniali kulturę osobistą w kontakcie z pasażerem, umiejętność jazdy w warunkach miejskich, prezencję i czystość pojazdu. Pasażer podawał numer kierowcy, który jego zdaniem zasługiwał na wyróżnienie za pomocą sms-a, formularza na stronie internetowej MPK lub wrzucając formularz papierowy do urny w Punktach Obsługi Klienta. Głosujący musieli odpowiedzieć na jedno pytanie: czy w MPK jeżdżą autobusy przegubowe?

II Etap konkursu został przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz PWSZ W Nowym Sączu i obejmował test wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktyczne zadania na placu manewrowym związane z prowadzeniem autobusu. Oceniana była nie tylko sprawność w prowadzeniu pojazdu, ale i pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda maksymalnie ekologiczna (eco driving) i ekonomiczna.

Patronat medialny objęli: Regionalna Telewizja Kablowa, Nasza Telewizja Sądecka, Radio RDN oraz magazyn Polski Traker Bus.

Nagrody w postaci doładowania biletów elektronicznych i biletów do kina zostały rozlosowane także wśród głosujących.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!  

Udostępnij: