25.04.2013
Nowe Solbusy zasiliły flotę MPK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu  pozyskało środki unijne na wymianę taboru i uatrakcyjnienie oferty dla pasażerów. 15 stycznia 2013r. Zarząd Spółki podpisał umowę na dofinansowanie projektu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą „Wymiana taboru autobusowego z wyposażeniem w elementy inteligentnych systemów transportowych”. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 5,6 mln zł, przy całkowitej wartości projektu – 9,9 mln zł.

W dniu 25 kwietnia 2013r. roku Zarząd MPK Sp. z o.o. podpisał Umowę na dostawę 10 fabrycznie nowych autobusów 12 metrowych z firmą Lider Trading Sp. z o.o. w Warszawie Oddział w Łańcucie. Dostawca autobusów został wyłoniony w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.

SOLBUS typ: SM12, model: SOLBUS SM12DC23.05-04 to nowoczesny autobus miejski przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Przeznaczony do obsługi tras o zwiększonych potokach pasażerskich. Obniżona na całej powierzchni pojazdu podłoga jest dostępna dla pasażerów z wszystkich drzwi autobusu. Przestronne, komfortowe wnętrze zapewnia wygodny przewóz 116 osób w tym 28 na miejscach siedzących. Silnik połączony z automatyczną skrzynią biegów spełnia najnowszą, najostrzejszą normę czystości spalin Euro 5. Jeden z autobusów wyposażony jest w system zliczania potoków pasażerskich, co w przyszłości pomoże w zoptymalizowaniu rozkładu jazdy. Wszystkie autobusy wyposażone są w system cyfrowego monitoringu wizyjnego. Składa się on z kamer śledzących obraz wnętrza pojazdu,
oraz pozwala na obserwację drogi przed pojazdem. Pojazdy mają zainstalowane kasowniki dwufunkcyjne, które umożliwiają pasażerom kasowanie biletów papierowych, jak również obsługę karty miejskiej.

Udostępnij: