26.10.2018
Najlepszy Kierowca Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej

W dniu 26.10.2018r. w Sądeckim Ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie V Konkursu na Najlepszego Kierowcę Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej. Prezydent Ryszard Nowak wręczał nagrody w towarzystwie Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Andrzeja Górskiego oraz wiceprezesów: Sławomira Rybarskiego i Anny Sokołowskiej.

Na uroczystości obecni byli także między innymi Przedstawicielka Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Pani Agnieszka Rossmanith, Pan Wiesław Poparda – ratownik medyczny, wykładowca PWSZ w Nowym Sączu, radny Tadeusz Gajdosz, Pan Stanisław Bębenek – Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji  i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, przedstawiciele MPK i oczywiście laureaci konkursu.

Laureaci konkursu na najlepszego kierowcę MPK w Nowym Sączu 2018:

Najlepszym Kierowcą nowosądeckiej komunikacji miejskiej w roku 2018 została Pani Ewa Kos

Drugie miejsce w konkursie zajął: Pan Zabrzeński Sebastian

Trzecie miejsce w konkursie zajął: Pan Zygmunt Wojciech

W konkursie wyróżnieni zostali:

Pani Stypka Beata

Pan Ernst Marian

Pan Bodziony Piotr

Pan Świerczek Ryszard

Pan Hebda Jakub

Pan Gabryś Zbigniew

Pani Owsianka Małgorzata

Zasady konkursu:

Konkurs odbywał się od 15 sierpnia do 30 września 2017 roku. Jego głównym celem było kształtowanie pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście. Ma to skutkować podwyższeniem społecznego zaufania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz jej pracowników, zwłaszcza tych, z którymi na co dzień spotkają się pasażerowie – kierowców.

Pasażerowie oceniali kulturę osobistą w kontakcie z pasażerem, umiejętność jazdy w warunkach miejskich, prezencję i czystość pojazdu. Pasażer podawał numer kierowcy, który jego zdaniem zasługiwał na wyróżnienie za pomocą sms-a, formularza na stronie internetowej MPK lub wrzucając formularz papierowy do urny w Punktach Obsługi Klienta. Głosujący musieli odpowiedzieć na jedno pytanie: Który jubileusz w roku 2018 obchodzi MPK w Nowym Sączu?

II Etap konkursu został przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz PWSZ W Nowym Sączu i obejmował test wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktyczne zadania na placu manewrowym związane z prowadzeniem autobusu. Oceniana była nie tylko sprawność w prowadzeniu pojazdu, ale i pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda maksymalnie ekologiczna (eco driving) i ekonomiczna.

Patronat medialny objęli: Regionalna Telewizja Kablowa, Nasza Telewizja Sądecka, Radio RDN .

Nagrody w postaci doładowania biletów elektronicznych zostały rozlosowane także wśród głosujących.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!   

 

Udostępnij: