10.10.2016
Konkurs Najlepszy Kierowca 2016 – wyniki

Lista laureatów Konkursu na Najlepszego Kierowcę Nowosądeckiej Komunikacji Miejskiej 2016r.

Miejsce 1 – Pan Wojciech Zygmunt

Miejsce 2 – Pani Ewa Kos

Miejsce 3 – Pan Leszek Gadzina

Lista wyróżnionych kierowców:

Bogusław Golonka

Kazimierz Ciągło

Paweł Iwański

Zbigniew Gabryś

Jan Gamoń

Beata Stypka-Marczyk

Iwona Koział

Prezydent Nowak wręczał nagrody w towarzystwie Andrzeja Górskiego, prezesa Zarządu MPK sp. z o.o. i Wiesława Kądziołki, zastępcy dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Na uroczystości obecny był także między innymi radny Tadeusz Gajdosz i Beata Śliwa, po. dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, przedstawiciele MPK i oczywiście laureaci konkursu.

Zwycięzca, Wojciech Zygmunt, poza tytułem „najlepszego kierowcy” otrzymał dyplom, statuetkę i 1500 zł oraz nagrodę rzeczową. Nasz kolega Wojtek pracuje w MPK już od 34 lat, z tego 17 jako kierowca autobusu. – Nie spodziewałem się takiego sukcesu – mówi Wojciech Zygmunt. – Jest to zaskoczenie, bo była nas dziesiątka, była rywalizacja, a przecież każdy z naszych kierowców dba o pasażerów. Staram się po prostu dobrze wykonywać swoją pracę.

Drugie miejsce zajęła kobieta, bo panie też zasiadają za kierownicą w sądeckim MPK – Ewa Kos. – Pracuję jako kierowca, bo było to moim marzeniem i to marzenie się spełniło – mówi laureatka. Pracuje za kierownicą dopiero od kilku miesięcy, a już została doceniona przez pasażerów.

Widok kobiety za kierownicą potężnego autobusu nie jest już w Nowym Sączu niczym niezwykłym. – Kobiety jako kierowcy radzą sobie fantastycznie – mówi prezes Zarządu MPK Andrzej Górski. – Mamy ich u nas coraz więcej, blisko 10 kobiet jeździ w komunikacji miejskiej. Nie tylko poprawiają wizerunek przedsiębiorstwa, ale również wpływają na łagodzenie zachowań wśród kierowców – mężczyzn.

Laureaci mają wypracowany sposób podejścia do pas

ażerów niegrzecznych, roszczeniowych i z pretensjami. – Z niegrzecznymi pasażerami postępujemy bardzo delikatnie – mówi Wojciech Zygmunt. – Staramy się załagodzić konfliktową sytuację. Na szczęście w Nowym Sączu nie ma takich wielu, chociaż czasem każdy ma zły dzień.

Trzecie miejsce zajął Leszek Gadzina. Przyznano także siedem wyróżnień, a wśród nich kolejnym dwóm paniom (pełn

a lista laureatów pod tekstem). Ogółem oddanych zostało kilka tysięcy głosów, z czego około pół tysiąca zebrał zwycięzca. Każdy z kierowców MPK ma swój numer służbowy, dzięki czemu pasażerowie mogli oddać głos na wybraną osobę.

O co chodziło w konkursie

 

Konkurs odbywał się od 15 sierpnia do 30 września 2016 roku. Jego głównym

celem było kształtowanie pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście. Ma to skutkować podwyższeniem społecznego zaufania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz jej pracowników, zwłaszcza tych, z którymi na co dzień spotkają się pasażerowie – kierowców.

Klienci MPK mogą się codziennie przekonać, że firma stawia przede wszystkim na ich umiejętności, fachowość i kulturę osobistą. Jest to już zauważane daleko poza Nowym Sączem, MPK zajęło niedawno siódme miejsce w kraju w konkur

sie Dziennika Gazety Prawnej. – Nasze ogólnopolskie sukcesy nie byłyby możli

we bez wsparcia samorządu i prezydenta miasta Nowego Sącza, który bardzo życzliwie patrzy na komunikacje miejską i czuje jej potencjał – podkreślił prezes Andrzej Górski.
Konkurs zorganizowano przy współudziale Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ryszarda Nowaka. Partnerem konkursu był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Pasażerowie oceniali kulturę osobistą w kontakcie z pasażerem, umiejętność jazdy w warunkach miejskich, prezencję i czystość pojazdu. Pasażer podawał numer kierowcy, który jego zdaniem zasługiwał na wyróżnienie za pomocą sms-a, formular

za na stronie internetowej MPK lub wrzucając formularz papierowy do urny

w Punktach Obsługi Klienta. Głosujacy musieli odpowiedzieć na jedno pytanie: czy w MPK jako kierowcy pracują także kobiety? Jak widać z wyników konkursu, pasażerowie nie tylko o tym wiedzą, ale i doceniają ich pracę

Nowością w stosunku do poprzednich edycji jest  rozbudowana formuła konkursu, polegająca na wprowadzeniu II etapu. Etap ten został przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i obejmował test wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktyczne zadania na placu manewrowym związane z prowadzeniem autobusu. Oceniana była nie tylko sprawność w prowadzeniu pojazdu, ale i pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jazda maksymalnie ekologiczna (eco driving) i ekonomiczna.

Głosować można było po przez stronę internetową, za pomocą sms-a oraz w punktach obsługi klienta na formularzu zgłoszeniowym.

Patronat medialny objęli: Regionalna Telewizja Kablowa oraz Nasza Telewizja Sądecka.

Zgodnie z regulaminem konkursu wylosowano wśród wszystkich głosujących 15

osób, które otrzymają karty miejskie doładowane w formie e-portmonetki na kwotę 50zł.

Nagrodzeni to:

Zofia Sołtys, Aneta Gola, Monika Dulak, Eliza Wierzbicka, Krzysztof Malinowski, Czesław Stafin, Patrycja Malinowska, Maria Łukasik, Jan Jeleń, Katarzyna Giera, Danuta Niedźwiedź, Roman Giera, Maria Widulińska, Irena Wygoda, Zbigniew Dyrek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

 

 

Udostępnij: