23.03.2017
Komunikacja na terenie Gminy Podegrodzie 2017

Od 1 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu rozszerzy swoją działalność o dodatkowe kursy. Przywrócone zostaną linie 33 i 34. Rozbudowa sieci jest związana z wnioskami mieszkańców osiedla Helena. Linie obsługiwać będą również gminę Podegrodzie.

Spółka od dawna planowała zwiększenie liczby kursów po południowej stronie osiedla Helena, którego mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o zapewnienie lepszej obsługi komunikacyjnej z centrum Nowego Sącza. Rozwiązaniem jest rozbudowa sieci o linie 33 do Olszany i 34 do Mokrej Wsi przebiegające przez Podegrodzie. Na skutek wprowadzonych linii kursujących ul. Papieską, spółka gwarantuje jeszcze lepszą obsługę mieszkańcom Nowego Sącza, z korzyścią również dla mieszkańców gminy Podegrodzie.
Przywrócone linie obsługiwać będą 19 kursów w dni robocze. Dodatkowo spółka zagwarantuje klientom przejazdy w soboty, niedziele i święta.

Ceny biletów wg taryfy biletowej: z Nowego Sącza do Podegrodzia obowiązuje 1 strefa, natomiast do Naszacowic, Olszanki, Olszany i Mokrej Wsi obowiązuje 2 strefa. W sprzedaży oferujemy również bilety okresowe.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług przewozowych.

 

Udostępnij: