22.09.2016
Europejski Dzień Bez Samochodu 2016

W czwartek (22 września) o godz. 10:30 na sądeckim Rynku odbył się happening pod nazwą „1:50”. Jego celem było zachęcanie sądeczan do tego, aby ograniczali używanie samochodów i dbali w ten sposób o środowisko. Dlatego, jak co roku w tym dniu, kierowcy za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego, mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Organizatorzy – prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji i Miejski Zarząd Dróg, zaprosili pięćdziesięciu kierowców z samochodami do tego, aby wzięli aktywny udział w wydarzeniu i zaparkowali swoje pojazdy przed ratuszem tuż obok autobusu MPK. To pokazało kierowcom ile miejskiej przestrzeni zajmuje tyle aut, których kierujących – bez tłoku – może dowieźć do celu jeden autobus komunikacji publicznej. Przesiadka z własnych czterech kółek do transportu publicznego to mniejsze korki, mniejsza emisja spalin do środowiska, to także oszczędności w naszych portfelach.

Kierowcy, którzy zaparkowali swoje samochody na Rynku, mieli okazję przejechać się cichym, komfortowym, elektrycznym autobusem marki Ursus.

 

Udostępnij: